Суб’єкти ресторанного господарювання сплатять 38,1 млн. грн. за порушення податкового законодавства

Як повідомили упрес-службі Державної фіскальної служби України протягом січня-листопада 2016 року підрозділами контролю за проведенням розрахункових операцій проведено 3,5 тис. фактичних перевірок закладів ресторанного бізнесу. Про це повідомив заступник директора Департаменту аудиту ДФС Андрій Бондаренко.

Як розповів посадовець, під час перевірок аудитори фіскальної служби часто виявляють махінації у сфері ресторанного бізнесу. Так, для мінімізації податків у переважній більшості закладів цієї сфери працюють два та більше суб’єктів господарювання. При цьому вони використовують різні системи оподаткування - юридичні особи (фізичні особи-підприємці) працюють на загальній системі оподаткування та фізичні особи – підприємці на спрощеній.

Найбільш характерним порушенням, яке фіксується під час перевірок, є участь у розрахунках між споживачами та суб`єктами господарювання третіх осіб. При цьому зазначені особи не мали жодного відношення до діяльності закладів громадського харчування. Крім того в них були відсутні реєстратори розрахункових операцій та ліцензії на право роздрібного продажу алкогольних та тютюнових виробів.

Серед інших порушень – неоприбуткування отриманих готівкових коштів (виявлено у 2024 випадках, або майже у двох третинах проведених перевірок), продаж товарів, необлікованих у встановленому чинним законодавством порядку (у 829 випадках, або майже у третині проведених перевірок).

Відсутність ліцензії на право здійснення роздрібного продажу алкогольних напоїв встановлено у 541 випадках, або близько у 16% від проведених перевірок, інші порушення (невідповідність суми коштів, зазначених у денному звіті, на місці проведення розрахунків, незабезпечення друку фіскальних звітних чеків – Z-звітів) виявлено у 1160 випадках, або у кожній третій перевірці.

За результатами проведених фактичних перевірок порушників чинного законодавства оштрафовано на загальну суму 38,1 млн. грн.

Згідно з інформаційними базами даних в Україні зареєстровано 31 тис. господарських об`єктів ресторанного бізнесу.

ДПІ у м. Сєвєродонецьку

Последние комментарии