Про внесення змін до статті 41 Закону України «Про дорожній рух»

Про внесення змін до статті 41 Закону України «Про дорожній рух»

Про внесення змін до статті 41 Закону України «Про дорожній рух» (щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу).

28 квітня 2017 року набув чинності Закон України від 4 квітня 2017 року № 1993-VIII «Про внесення зміни до статті 41 Закону України «Про дорожній рух» щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу».
Законом внесено зміни, якими передбачено єдине правило дорожнього руху для автомобілів, що рухаються по колу. 

Відповідно, відтепер перевага в русі на перехрестях, де організовано рух по колу, надаватиметься транспортним засобам, які вже рухаються по колу. До цього такого правила в Україні не існувало, а пріоритет руху на подібному перехресті визначався розміткою та дорожніми знаками.

Закон також встановлює, що Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. 

На думку авторів законопроекту внесення змін до статті 41 Закону України «Про дорожній рух» дозволить знизити аварійність на перехрестях, де організовано круговий рух.
На жаль, зараз не на всіх автошляхах є дорожня розмітка та знаки, також у кожному місті діє своє правило перетину перехресть з рухом по колу, що спричиняє аварійність на таких ділянках. Тому Верховною Радою України прийняті зміни, якими запроваджуються єдині правила перетину транспортними засобами перехресть, де організовано круговий рух.
«Складна соціально-економічна ситуація в Україні призвела до відсутності дорожньої розмітки та дорожніх знаків на автомобільних дорогах. Також в кожному місті діє правило перетину перехресть з круговим рухом, що викликає аварійність на таких ділянках. Тому сьогодні у суспільстві затребувані зміни, якими запроваджувалися єдині правила перетинання транспортними засобами перехрестя, де організовано круговий Рух», - наголошують автори проекту закону в пояснювальній записці. 

В країнах Європи на перехрестях, де організовано круговий рух, діє єдина схема руху Roundabout. Як свідчить офіційна статистика, кожен раз після введення в дію схеми Roundabout, аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80%. Прийняття закону забезпечить зменшення аварійності на перехрестях, де організовано круговий рух.
Враховуючи вищезазначене Сєвєродонецька міська рада звертається до керівників автотранспортних підприємств щодо вжиття заходів по додатковому інформуванню водійського складу та закликає усіх учасників дорожнього руху, прийняти до особливої уваги зміни у статті 41 Закону України «Про дорожній рух».

 

А. Ширшиков, завідувач сектору транспорту та зв’язку Департаменту економічного розвитку  Сєвєродонецької міської ради

Последние комментарии