Сєвєродонецьких школярів навчали виживати в екстремальних умовах

Сєвєродонецьких школярів навчали виживати в екстремальних умовах

18 жовтня в Сєвєродонецьку, на полігоні Головного управління ДСНС України в Луганській області, пройшов навчально-тренувальний збір юних рятувальників «Школа безпеки».

У заході брали участь 14 команд з учнів міських шкіл та одна збірна з вихованців Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Школярі тренувалияь, отримували нові знання та навички в шести напрямках, які максимально наближені до реальних екстремальних умов: бойове розгортання, рятування на воді, надання першої долікарської медичної допомоги, поведінка під час громадських заходів, в природних умовах та орієнтуванні.

Цей захід виступив свого роду тренуванням перед тематичними змаганнями, а також військово-патріотичною грою «Сокіл» (Джура), які відбуватимуться протягом навчального року. Окрім цього, його мета - популяризація серед дітей Всеукраїнського дитячого громадського руху «Школа безпеки», як форми здорового та активного способу життя, впровадження новітніх форм і методів підготовки до дій в надзвичайних ситуаціях, надання само- та взаємодопомоги, запобігання  можливих надзвичайних ситуацій. формування у дітей життєвих компетенцій щодо виживання в екстремальних ситуаціях, в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів, виховання почуття колективізму, командного духу, стійкості, поваги до професії рятувальника.

«Ми, проводячи цей захід, ставимо собі за мету навчити школярів правильно себе поводити в надзвичайних екстремальних умовах, а також потренуватися на тематичних етапах, які будуть представлені на міських змаганнях, що відбудуться  в рамках всеукраїнської патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» (Джура)», - каже головний спеціаліст відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Наталія Вікторівна Гаввіна – один з організаторів цих зборів.

Поспілкуватися з дітлахами та надати їм кілька корисних порад завітало на захід й керівництво органів місцевого самоврядування. Під час урочистої церемонії відкриття зборів до присутніх звернувся в.о. Сєвєродонецього міського голови, секретар міськради Ігор Миколайович Бутков.

«Від імені міської ради вітаю вас з цим чудовим та корисним заходом. Він допоможе вам отримати навички в сфері надання допомоги та здійснення самодопомоги в екстрених та надзвичайних ситуаціях. Тож уважно слухайте та запам’ятовуйте ту інформацію, яку вам будуть сьогодні надавати. Ці знання дуже корисні й стануть вам у нагоді  протягом життя, зможуть врятувати вас та ваших близьких при небезпеці», - сказав Ігор Миколайович.

Звернувся до присутніх й заступник Сєвєродонецького міського голови Сергій Вікторович Зарецький. Зокрема, він зазначив: «Вітаю учасників заходу. Бажаю, щоб ті навички, які ви тут отримаєте, залишилися тільки у вашій пам’яті, щоб не виникало випадків, коли б вони знадобилися в реальному житті».

Слово взяв й заступник міського голови О.І. Ярош. «Радий вітати здорових активних молодих людей, на яких покладається майбутнє нашого міста та країни. Бажаю, щоб цей захід пройшов без травм, щоб ви отримали тут багато нових знань та навичок», - сказав Олексій Іванович.

Під час заходу його учасники отримали багато знань та навичок, які знадобляться під час перебуванні в екстремальних умовах. В кінці зборів усі команди отримали казанки та туристичний посуд, які знадобляться школярам під час таборування.

 

За матеріалами газети «Сєвєродонецькі вісті»

Последние комментарии