Вдосконалено порядок призначення та надання населенню субсидій

До уваги мешканців міста!

З метою посилення соціального захисту населення постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. №774, яка набрала чинності з 25.07.2011 р., вдосконалено порядок призначення та надання населенню субсидій та внесені зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Прийнятою постановою передбачається надавати житлову субсидію незалежно від наявності нереструктуризованої заборгованості. Тобто, сім’ї, які мають заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, незалежно від того, коли утворилася ця заборгованість, суми заборгованості та при відсутності договорів на погашення заборгованості, мають право на призначення субсидії на загальних підставах.

Власник житлових приміщень та особи, зареєстровані разом з ним, що мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції, також мають право на призначення субсидії на загальних підставах, якщо:

  • ці транспортні засоби одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення;
  • це транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску;
  • це інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

Наявність чи відсутність у власності або володінні транспортних засобів (механізмів) обов’язково декларується під час подання заяви про призначення субсидії.

При наявності лічильників на воду, газ, електроенергію субсидії надаватимуться на осіб, які зареєстровані та фактично проживають у житловому приміщенні за умови надання документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. До зазначених документів належать, зокрема, довідки, що підтверджують перебування особи в іншому місці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання.

У зв’язку з тим, що відомості про забезпеченість житлово-комунальними послугами, середньомісячне споживання послуг, норми та вартість послуг, на які призначаються субсидії, управління праці та соціального захисту населення отримує від підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг за допомогою електронного обміну, для уникнення розбіжностей між даними про кількість осіб, які проживають у житловому приміщенні, зазначеними в заяві про призначення субсидії та даними, що надаються організаціями, про перебування членів сім’ї в іншому місці рекомендуємо також проінформувати житлово-комунальні підприємства.

Прийнятою постановою комісіям з питань призначення соціальних допомог дозволено приймати рішення про безстрокове, до зміни обставин у сім’ї, призначення субсидії на загальну площу житла, у випадках, коли у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані лише непрацездатні особи, які не мають інших доходів, крім доходів від земельних ділянок, пенсії та інших соціальних виплат.

Звертаємо увагу громадян, що призначення субсидії на новий період після закінчення терміну її дії, відбувається тільки на підставі наданої заяви про призначення субсидії, з місяця надання такої заяви. Автоматично субсидія на наступний термін не подовжується і не призначається.

Управління праці та соціального захисту населення

По материалам Официального сайта Северодонецкого горсовета

Последние комментарии