МНС попереджає!

 

«Найгрибніша» пора року – кінець літа. Гриби – це смачно й корисно. Вони містять і білки, і небагато жирів, і вітаміни. Однак щороку грибний сезон затьмарюють сумні події – грибні отруєння.

Тому вже сьогодні є актуальним нагадати нашим громадянам про всю небезпеку цих смачних знахідок. 

Адже, є настільки «обдаровані» грибники, що здатні знайти гриб у будь-яку пору року. В більшості випадків вони виявляються ще й дуже підприємливими –  залюбки продадуть грибні делікатеси на найближчому ринку або просто при дорозі. А так і до трагедії недалеко: покупець не знає в яких умовах і де росли гриби,  коли їх було зібрано.

Відомо, що їстівні гриби зустрічаються в будь-якому переліску, серед поля, навіть біля будинків на газонах знайдуться. Майте на увазі: гриби мають властивість накопичувати в своєму організмі різні отруйні речовини. Тому їх не можна збирати у парках та скверах, поблизу смітників, доріг з великим рухом, уздовж залізничних трас. Екологічно нечистий гриб небезпечний, як і отруйний. Не беріть червиві гриби - ними теж можна отруїтися, до того ж поки донесете кошик додому, заразяться і здорові капелюшки.

Біда приходить до тих, хто не може відрізнити отруйні гриби від їстівних. Як же це зробити? Багато покладаються на «вірні» ознаки, що допомагають легко виявити отруйні гриби. Кажуть, що отруйні гриби згортають молоко, викликають побуріння головок цибулі та часнику, потемніння срібних предметів. Це невірно! Є тільки один абсолютно надійний спосіб відрізнити отруйні гриби від їстівних - треба їх знати.

Щоб не отруїтися грибами, будьте уважні, коли їх збираєте. Якщо гриб схожий на отруйний, якщо ви сумніваєтесь, чи він їстівний, краще викиньте його.

Ніколи не їжте сирі гриби, у тому числі - сироїжки. Якщо пощастить – відбудетесь розладом шлунка, у гіршому випадку – важке отруєння.

Інспектор відділення державного пожежного нагляду

відділу з питань наглядово-профілактичної діяльності

Сєверодонецького міського управління ГУ МНС

України в Луганській області

старший лейтенант служби цивільного захисту

Дмитро Урунов

Последние комментарии