У зоні АТО майже у двічі зросла кількість випадків порушення перемир’я – СММ ОБСЄ

Ситуація у зоні АТО за останній тиждень значно погіршилася, кількість порушень припинення вогню збільшилася на 40% і становить 8264 випадків. Переважна більшість з них – 87% зафіксували на Донецькому напрямку. У той же час, на Луганщині кількість порушень режиму припинення вогню зросла у п’ять разів: з 225 до 1084. Найбільш гарячі точки – Золоте та Первомайськ.

Про це повідомив Александр Хуг, перший заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «У районі Золотого та Первомайська ми зафіксували 732 випадки порушення, включаючи 81 обстрілів з артилерії та 8 з мінометів», – зазначив пан Хуг. Також 4 випадки порушення режиму припинення вогню зафіксували біля Станиці Луганської. Александр Хуг зазначив, що обстріли мали місце з обох сторін.

За його словами, у підконтрольній так званій «ДНР» Макіївці, загинуло дві людини через обстріл з 122-мм гармат. Ще сім людей отримали поранення. «За нашими оцінками, обстріли велися з тих зон, звідки сторони мали відвести озброєння», – підкреслив він. У той же час, у підконтрольній уряду Попасній, через обстріли повністю згорів будинок. «Обстріли цивільних осіб не припинялися навіть тоді, коли їм надавалася гуманітарна допомога», – зазначив перший заступник керівника СММ ОБСЄ.

«Кожна сторона може продовжити звинувачувати одна одну у тому, що сталося у Макіївці та Попасній. Але це призведе до лише більшої кількості жертв. Або вони можуть негайно почати виконувати зобов’язання, які вони взяли на себе у Мінську», – вважає Александр Хуг.

Последние комментарии